Głosowanie publiczności

Zasady głosowania publiczności

  • Wybierz utwór konkursowy i oddaj na niego swój głos!
  • W głosowaniu istnieje możliwość wyboru wyłącznie jednego utworu konkursowego.
  • Potwierdź swój wybór podając aktualny i poprawny adres e-mail.
  • Za pomocą jednego adresu e-mailowego możliwe jest oddanie wyłącznie jednego głosu.
  • Zaakceptuj regulamin konkursu, politykę prywatności i zasady głosowania.
  • Po zagłosowaniu otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem oddania głosu.

Organizatorzy

Patron medialny

Partnerzy

Organizatorzy

Patron medialny

Partnerzy

Po fascynującej rywalizacji głosowanie publiczności w drugiej edycji Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic dobiegło końca. Więcej informacji o zwycięzcy już niedługo na naszej stronie oraz na naszym Facebooku Warsaw Tribute

Utwory konkursowe

Ruina Bar – Fire [Nadchodzę spalić twoje miasto]

Ruina Bar to warszawski zespół grający alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby nazywają smut-jazzem. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych.


Aktualny skład:
Zosia Wieczorek (wokal; z wykształcenia aktorka po szkole filmowej; słucha muzyki, która sprawia, że kręcą jej się biodra)


Piotr Jakubowski (gitary, klawisze, teksty i kompozycje; psychofan Nicka Cave’a i wszystkiego, co w muzyce nieoczywiste, przygnębiające i szczere aż do bólu)


Michał Nasierowski (bas; absolwent szkoły muzycznej im. K. Komedy, grał m.in. w: Powergrass, Tomasz Szwed, Jimi Ogden & The Lumberjacks, Jada Dada Disko, Romet Comet)


Bartosz Kamiński (perkusja; fan mocniejszych brzmień; grał w zespołach: Kolorofon, Good Old Devil, Owls Are Not What They Seem, Telesfor)

 

Dyskografia:
– „Tango na tłuczone talerze” (LP, Klamka Music Records 2022)

 

Autor tekstu: Piotr Jakubowski

Autor muzyki: Piotr Jakubowski

Półcień – Nocą

Utwór był pisany na warszawskim Żoliborzu, a teledysk nakręcony w Wilanowie przy pomocy warszawskiej fundacji Inna Przestrzeń. Mimo że Warszawa nie jest wymieniana w warstwie lirycznej z nazwy, to właśnie ona jest adresatem lirycznym piosenki. (Sam jestem warszawiakiem wychowanym na Pradze Południe i jestem strasznie przywiązany do tego miasta). Szarość miasta potrafi się momentami wkraść i opanować bezradnością i swoją depresyjnością, ale czasem potrafi też podnieść na nogi i zmotywować do działania. O tym jest ten utwór.

 

Półcień to kwartet z Warszawy, który tworzy muzykę określaną przez nas jako mieszanka indie, ambient i acoustic rocka. Są między innymi zdobywcami 1. miejsca w Paradzie Przebojów Radia Dla Ciebie.


Zespół został założony przez dwóch przyjaciół z liceum, studiów, a później pracy: Mateusza Tomaszewskiego śpiewającego, grającego na gitarze i klawiszach oraz Łukasza Zawadzkiego śpiewającego i grającego na gitarze prowadzącej. W 2021 roku do dwójki założycieli dołączyli na stałe Krzysztof Setlak grający na basie i Aleksander Marzec na perkusji.


W naszej twórczości łączymy kilka najbliższych nam gatunków muzyki, jednocześnie nie zamykając się na nowe pomysły i brzmienia. Na pierwszy plan wysuwają się zazwyczaj: płynąca gitara elektryczna, rytmiczna gitara akustyczna i harmonie wokalne, chociaż w tle nie brakuje też syntezatorów i instrumentów perkusyjnych, zarówno syntetycznych jak i “żywych”.
Pisząc nasze kompozycje mamy nadzieję, że słuchacz dostrzeże w nich to czego sami szukamy w muzyce. W warstwie lirycznej odnajdzie u nas szczere i często osobiste historie, nie zawsze zamknięte i doprowadzone do końca. Motywy te są na tyle uniwersalne, że każdy może je interpretować po swojemu przez pryzmat swoich doświadczeń.

Autor tekstu: Łukasz Zawadzki, Mateusz Tomaszewski

Autor muzyki: Łukasz Zawadzki, Mateusz Tomaszewski, Aleksander Marzec, Krzysztof Setlak

Paulina Żerko – Stacja Warszawa

Paulina Żerko, zawodowo jest księgową, która śpiewa od dwóch lat. Poza muzyką interesuje się astronomią, a w wolnych chwilach ogląda telewizję i czyta książki. Mówi o sobie, że jest wrażliwą dziewczyną o dobrym sercu.

 

Autor tekstu: Andrzej Mogielnicki

Autor muzyki: Jan Borysewicz

Kuba Zaborski – Niepotrzebny

Utwór nawiązuje do życia w dużym mieście, a także o samotności z nim związanej. 2 lata temu autor przeniósł się do Warszawy, gdzie poczuł przede wszystkim ogrom miasta, szybkość życia, wiele instant relacji, które tak szybko jak się pojawiły, tak się skończyły. Wcześniej toczył życie o wiele spokojniejsze a w tym całym warszawskim pędzie człowiek czuje się „Niepotrzebny”.

 

Autor tekstu: Jakub Gaber-Zaborski

Autor muzyki: Jakub Gaber-Zaborski

Mint Origami – Domaniewska

Ukochana Warszawa, miejsce wiecznie żywe i pulsujące energią, choć napędza nas do pracy i tworzenia, potrafi też… nieźle dać w kość! O tym też traktuje między innymi nasz debiutancki singiel.

 

Formy muzyczne, perfekcyjne jak figury origami. POP z domeszką R&B i Funky. Zespół w składzie: Marcelina Kopyt (wokal), , Arkadiusz Bekiesz (kompozycje, klawisze), Piotr Nieciecki (kompozycje, teksty, gitara), Robet Nieciecki (gitara basowa)

 

Robert Nieciecki – gitara, gitara basowa. Wychowany na wirtuozerskich popisach Jaco Pastoriusa, Marcusa Millera i Jimiego Hendriksa. Te fascynacje tworzą w jego duszy most pomiędzy muzyką z dalekiego zachodu i melodiami wschodu, z którego pochodzi. Robert po maturze postanowił kontynuować naukę i pracę w Warszawie. Tutaj dołączył do zespołu.

 

Piotr Nieciecki – kompozytor,muzyk, twórca tekstów, realizator dźwięku i obrazu, montażysta video, specjalista od akustyki. Stara się poskładać muzyczne puzzle tak, aby miało to ręce i nogi. Lubi ryzyko. Tańczy tylko na trzeźwo,a rowerem jeździ bez kasku i światełka. Motto życiowe „Tyle razy coś z.…, więc teraz powinni być dobrze”

 

Arkadiusz Bekiesz – po latach nauczania innych, podróży po czterech kontynentach i pracy jako wykonawca Żywej Muzyki, muzyk sesyjny i producent, po wielu artystycznych przygodach ma teraz olbrzymią przyjemność współtworzenia z przyjaciółmi projektu MINT ORIGAMI.

 

Marcelina Kopyt – czyli MarcePani to wokalistka od zawsze związana z muzyką. Ukończyła szkołę muzyczną w Radomiu w klasie saksofonu altowego oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Finalistka „Bitwy na Głosy 3” ( drużyna A. Piasecznego ), wystąpiła również w The Voice of Poland oraz niedawno jako członek jury programu „Śpiewajmy razem” na Polsacie. Wykonuje utwory coverowe jak i swój autorski materiał.

 

Autor tekstu: Piotr Nieciecki

Autor muzyki: Piotr Nieciecki, Arkadiusz Bekiesz, Marcelina Kopyt

Piotr Krakowski – Jadę do Warszawy

Mieszkający w Krakowie kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista, który po latach współpracy z różnymi wokalistami oraz gorzkich obserwacji współczesnego świata postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i występować solo. Komponuje, produkuje muzykę oraz śpiewa. W warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.

 

Autor tekstu: Wojtek Klimczyk

Autor muzyki: Piotr Krakowski

Robert Bielak – Freedom

Ten instrumentalny utwór to opowieść o tym, jak ciężko Warszawie było dotrzeć do swojej wolności. Freedom to utwór, który obecny kształt uzyskał po roku. Ma związek z wolnym miastem, z Warszawą, które istnieje nadal. Zawiera wolność, tęsknotę i nostalgię oraz ogromne cierpienie. Ciągle powtarzający się temat, to mantra, modlitwa do Wszechświata, by nigdy się nie zdarzyło zło. Freedom to wycieczka z dzieckiem śladami cierpienia walczącego społeczeństwa o właśnie tę wolność.

 

Przez ostatnie 15 lat pobytu w Warszawie, autor często chadzał na spacery z najstarszą córką Igą, która przyjeżdżała z Olsztyna. Bywali na cmentarzu Żydowskim, ale najczęściej chadzali śladem granicy getta żydowskiego…tymi śladami, które są zaznaczone w chodnikach. Zawsze zaczynali wędrówki od Dymińskiej, tam, gdzie mieszkał. Rok temu zaczął prace nad utworem „Freedom”. Umieścił w nim swoje emocje, gdy jest wolny w tym wolnym mieście. Kilka dni temu dograł sola do utworu na skrzypcach, co ma związek z odczuciami z sytuacją w Ukrainie. Jest dumny, jak wolna Warszawa pomaga Ukraińcom.


Córka autora – Iga, ostatnio wspominała wycieczki po Warszawie, mówiła o tym, co to dla Niej znaczy. Czym jest wolność dla Niej. Iga ma pasję i będzie tańczyć w clipie do „Freedom” w tych miejscach, gdzie bywali wspólnie na tle Warszawy.

 

Robert Bielak współpracował w przeszłości z metalowcami z VADER i NEOLITHIC.

 

Autor muzyki: Robert Bielak

Kosmiczni Warszawa – Cyklista 2022

Kosmiczni Warszawa to drużyna muzyków, praskich osobowości grająca electroakustyczny swing. Małolepszy i Kwazar prezentują swoją wersję brzmień retro – bit (beat) czasów zarazy, czyli zaraźliwa nuta na trudne czasy.

 

Autor tekstu: Wacław Stępień

Autor muzyki: Zdzisław Gozdawa

Cold War – Zimna Warszawa [akustycznie]

Historia zespołu sięga 1983 roku, kiedy to trzech pierwszoklasistów Technikum Budowy Dróg i Mostów Kołowych w Warszawie: Piotr Zajdel, Andrzej Waszkiewicz oraz Miłosz Dzienisiewicz postanowiło założyć zespół rockowy. Pierwsze autorskie kompozycje tria ADVOCAT DIABŁA odbywały się w domach muzyków… W 2019 roku, po kilku latach przerwy COLD WAR powrócił zarówno do studia, jak i na scenę.


W Operator Studio Rafała Rogulskiego w mieście Wołomin powstał najnowszy, premierowy materiał zespołu: „Zimna Warszawa”.
Powrót COLD WAR po latach spotkał się dużym zainteresowaniem fanów, którzy przybyli na pierwszy po latach koncert zespołu w stolicy rocka, czyli w jarocińskim Spichlerzu Rocka 21 grudnia 2019 roku. Nowe piosenki COLD WAR można również usłyszeć obecnie w polskich, jak również zagranicznych stacjach radiowych.


Album: „Zimna Warszawa” ukazał się 16 września 2020 roku na wszystkich liczących się na świecie serwisach streamingowych, nakładem wytworni MTJ. Piosenki z tej płyty gościły i grane są nadal w polskich i zagranicznych stacjach radiowych.

 

COLD WAR gra obecnie w składzie:
Piotr Zajdel – gitara, śpiew
Rafał Rogulski – gitara
Paweł Wolski-Rzewuski – bass
Tomasz Sembrat – perkusja

 

Biografia COLD WAR:
https://www.mtj.pl/artysta/cold-war

 

DYSKOGRAFIA:
WOLOMIN OK – POLTON – 1990
Reedycje – Boogie – ZAY RECORDS – 1996
Boogie Boogie – ZAY RECORDS – 1997
Dramentbeis 1999 – Selles Records – 1999
Autobana – MTJ Agencja Artystyczna – 2002
Zimna Warszawa – MTJ Agencja Artystyczna – 2021

 

Autor tekstu: Piotr Zajdel

Autor muzyki: Piotr Zajdel, Rafał Rogulski

Ewa Skardowska – Vertuilliada Ride

Utwór fortepianowy Vertuilliada Ride pochodzi z cyklu miniatur na fortepian Warsaw Along poświęconych Miastu Warszawa, dla których stolica Polski jest inspiracją jako miasto współczesne (nowoczesne) o bogatej historii.


Vertuilliada Ride to dość zabawna ilustracja muzyczna nawiązująca do jazdy wypożyczonym w Warszawie rowerem, na który można wsiąść, ot tak, by przemierzać miasto i dojechać do celu.


Rytmika utworu nawiązuje do rytmu jazdy na rowerze, a swingowa melodia oparta na prostej harmonii wzmaga niefrasobliwy nastrój utworu, beztroskę i śmiałość w pokonywaniu kolejnych „wertepów” i krawężników. Ową jazdę cechuje unikanie potknięć i postojów (choć jeden się zdarza). Utwór ma żywa i płynną narrację, jest dziarski i wesoły.

 

Autor muzyki: Ewa Skardowska

Anna Ścigalska-Sidzina, Piotr Sieluk – Zakochaj się w mojej Warszawie

Chodzisz sam po świecie,
włóczysz się jak kołek całkiem sam,
zbyt wiele pustych mija chwil, pora byś radośnie znowu żył, jak? Na radość
najprostszą radę mam:
Ref. Zakochaj się w mojej Warszawie,
w mojej Warszawie zakochaj się,
z nią się nauczysz jak żyć ciekawie, ona ci przypnie skrzydła,
do lotu porwie cię.

/bis/


Zajrzyj na Starówkę,
poczuj jak uliczki muska mrok, ze skarpy spójrz na Wisły bieg, daj się uwieźć na Pragi brzeg
i nie czekaj,
zrób ten ostatni krok
Ref. Zakochaj się w mojej Warszawie,
w mojej Warszawie zakochaj się,
z nią się nauczysz jak żyć ciekawie, ona ci przypnie skrzydła,
do lotu porwie cię.
/bis/

 

Autor tekstu: Wiesława Sujkowska

Autor muzyki: Ryszard Szwec

Krysia Zajkowska – Kawiarenka na Nowym Świecie

1. Kiedy mi smutno
i kiedy wesoło,
gdy fruwam wysoko
i gdy czekam na wiatr,
wpadam, po prostu, jak do przyjaciółki, do pana Bliklego na Nowy Świat.


Ref.
Bo w kawiarence na Nowym Świecie dzień stary z nowym się plecie,
czas jakby tańczył tutaj walczyka,
tu, w filiżance, każdy smutek znika.


2. Gdy życie mnie głaszcze,
do nóg sypie płatki
i gdy zacina
jak dorożkarski bat,
wpadam, po prostu, jak do przyjaciółki, do kawiarenki na Nowy Świat.


Ref.
Bo w kawiarence na Nowym Świecie…


3. Tu najbardziej ploteczki smakują, tu marzenia pod niebo szybują.
Po ciepełko zimą i rześki chłód w lecie,
Po chwileczkę zadumy beztroskiej, by sprawy ludzkie pojąć i boskie …
Wpadam do mej kawiarenki, na Nowym Świecie.


Ref.
Bo w kawiarence na Nowym Świecie… x 2

 

Autor tekstu: Wiesława Sujkowska

Autor muzyki: Ryszard Szwec

Piotr Sieluk, Anna Ścigalska-Sidzina – Nasze Miasto

1. Rozjechali się, rozpierzchli,

rozbiegli na świat cały
Warszawianie,
gdzieś ich losy rzuciły
choć tu ojców mogiły
i wspomnienia najczulsze zostały.
Pomyślałem, że ciężko
musi być tam daleko,
chociaż w sercu wciąż żyje nadwiślańskich nut granie, więc was może ukoję
gdy gitarę nastroję
i z Warszawy wyśpiewam przesłanie:


Ref.
Nasze miasto odmłodniało przez lata, nasze miasto w zieleni i kwiatach,
bo Warszawa, w kawiarniach i barach, całkiem nowa jest,
ale trochę stara.
/bis/


2. Może czegoś temu miastu brakuje, bo ciasnawe
tu ulice,
może majów za mało,
może też by się zdało
domom w oknach zawieszać księżyce.
Ale zanim dzień zwykły
doskonalszy się stanie,
staromiejskie latarnie żywym ogniem rozbłysną, zanim świat dogonimy,
nim skrócimy tu zimy
przyjeżdżajcie do miasta nad Wisłą.


Ref.
Nasze miasto odmłodniało przez lata…

 

Autor tekstu: Wiesława Sujkowska

Autor muzyki: Ryszard Szwec

Back To The Ocean – Co masz w słoiku?

Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i gitarzystka działająca pod pseudonimem muzycznym Back To The Ocean. Wydała 5 płyt. Jej utwory znalazły się również na składankach muzycznych. Laureatka światowych konkursów kompozytorskich. Uczestniczka wielu festiwali muzycznych, m.in: Przystanek Woodstock, Kostrzyn, Youbloom Dublin, Zandari Festa, Soul, Copenhagen Songwriters Festival, Nashville Songwriters Festival, Film Festival, Gdańsk.

 

Autor tekstu: Agnieszka Olszewska-Kaczmarek

Autor muzyki: Agnieszka Olszewska-Kaczmarek

Joanna Mioduchowska – Jurek

Autorka piosenek. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych Jej utwory znalazły uznanie zarówno w kręgach piosenki autorskiej, literackiej, oraz country (nagroda- Piknik Country 2021 r na Piosenkę Drogi -utwór „Nieśmiali” Laureatka MFB OPPA 2010 -Złota Piątka, Poetyckie Rubieże 2012 -Grand Prix i innych. Jest autorką opracowań muzycznych wierszy poetów – B. Leśmian, J. Tuwim, A. Asnyk. J. Iwaszkiewicz i innych także współczesnych. Należy do Grupy Terra Poetica. Autorka słów do piosenek z repertuaru zespołu Elektryczne Gitary – Utwory „Ja mam szczęście” (z filmu „Kilerów 2-uch”) oraz „Wnoszą–wynoszą” (Płyta „Słodka maska”).


Wydane płyty:
„Bujam w obłokach”- wyd. 2015 r.

„Perełki”- wyd. 2018 r.

„Pomiędzy gestami”- wyd. luty 2020 r.

„Żyj każdą chwilą” wyd. grudzień 2021r (współautorska z Krzysztofem Tkaczykiem)

 

Autor tekstu: Joanna Mioduchowska

Autor muzyki: Joanna Mioduchowska

emejsing – Warszawski kąt

Grupa wokalna emejsing to magiczna subtelność dźwięków ukryta w wokalach Ady, Beaty, Martyny, Kasi, Sylwi, Zuzy, Agi i Moniki.
Zawodowo na co dzień związane z różnymi profesjami, w wolnym czasie szlifują swoją pasję do muzyki pod skrzydłami Moniki Doris Janasz, dyrygentki i dobrego ducha budzącego kreatywność w tworzeniu emejsing autorskich aranżacji.

 

„Warszawski kąt” to nasz autorski debiut.

 

Pisząc o Warszawie, myślimy o tych, którzy tę Warszawę tworzą.
Są to ci, „z dziada pradziada”, którzy Warszawy bronili, ale także ci, którzy pięćdziesiąt czy pięć lat temu, przyjechali tu ze swoimi nadziejami, ambicjami i zostają, każdego dnia tworząc niezwykle zróżnicowany charakter tego miasta. Dzielą się następnie swoją otwartością na „różne kolory”, łapią kolejne szanse na rozwój – swój a tym samym całego miasta.
Budują swój kąt.


Od niedawna mamy także nowych warszawskich Przybyszów, oni także mają tu swoje miejsce. Taką właśnie Warszawę widzimy: otwartą, akceptującą, dającą możliwości, gdzie każdy może znaleźć swój kąt.

 

Autor tekstu: Martyna Więckowska

Autor muzyki: Martyna Więckowska, Monika Doris Janasz

Krzysztof Tkaczyk – Warszawiak

Śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej- obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą. Lider zespołu „Tkaczyk Trio” z którym w listopadzie 2019r . wydał swój pierwszy album płytowy pt. „Woda”. Wcześniej współtworzył duet Green Onion . Autor wielu opracowań muzycznych w polskiej wersji językowej światowych przebojów, oraz autor muzyki i interpretator wierszy poetów współczesnych. Wychowany w tradycjach folkloru warszawskiego. Od ponad 30-stu lat, w różny sposób uczestniczy w „Festiwalu Grzesiuka”- jako wykonawca, lub od kilku lat jako osoba kierująca zespołem. Piosenki starej Warszawy wykorzystuje w pracy jako terapeuta osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na Festiwalu Grzesiuka w 2019 roku grupa uczestników zajęć prowadzona przez Krzysztofa otrzymała II nagrodę, a w 2020 i 2021 roku nagrodę publiczności.

 

Wydane płyty:
„Woda” listopad 2019 r. z zespołem Tkaczyk Trio
„Żyj każdą chwilą” grudzień 2021 r. – współautorski album Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka

 

Autor tekstu: Joanna Mioduchowska
Autor muzyki: Krzysztof Tkaczyk

Wieża Bajzel – Warszawiocha

Wieża Bajzel to zespół, nie projekt. Aktywnie koncertują i zdobywają coraz większą publikę.


Zespół tworzą:
Miruna Chypś – Kobyłka
Aleksandra Siemieniuk – Wawa
Katarzyna Garncarek – Wawa


Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki art. w tym zwyciężczynie Grand Prix 55.Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie(2019),gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im.Wojtka Bellona za tekst do utworu “ĄŚĆŹŃ”. Występowały w programie “Słownik polsko@polski” J.Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych.

 

Autor tekstu: Agnieszka Sieńko

Autor muzyki: Katarzyna Garncarek

Iwonna Buczkowska, Johannes Kleinwächter – Te Uliczki

Iwonna Buczkowska z wykształcenia – mgr inżynier mechanik (Politechnika Warszawska). Piszę wiersze, opowiadania, scenariusze i piosenki. Lirycznie i satyrycznie – dla dorosłych i dla dzieci. Jest laureatką konkursów: literackich (poezja, proza, dramat), wokalnych (piosenka autorska) i recytatorskich (teksty własne). W 2020 r. została członkiem Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR.

 

Johannes Kleinwächter (akompaniator) Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Założyciel kilku zespołów jazzowych, w których grał na trąbce, saksofonie i pianinie. Doskonały, niezwykle uzdolniony muzyk – świetny akompaniator.

 

Autor tekstu: Iwonna Buczkowska

Autor muzyki: Iwonna Buczkowska

Zu Blus – Warsaw

Zu Blus jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów z Warszawy. Pisze solo oraz we współpracy z muzykami poznanymi przez internet. Inspirują ją różne style muzyczne i stara się nie ograniczać do jednego brzmienia. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, a obecnie uczy się grać na perkusji. Studiuje socjologię stosowaną na UW i każdą wolną chwilę wypełnia pisaniem i nagrywaniem autorskich utworów na YouTube. Celem jej piosenek jest opowiedzenie historii, z którymi można się utożsamić.

 

Autor tekstu: Zuzanna Bolikowska, Arietta van Olphen

Autor muzyki: Zuzanna Bolikowska, Arietta van Olphen

Ferajna Jastrzębskiego – Warszawo, moja Warszawo

Sebastian Jastrzębski – urodzony w 1983 roku, syn najpopularniejszego w latach 70, 80 i 90 akordeonisty warszawskiego Jerzego Jastrzębskiego. Od urodzenia wychowywał się przy dźwiękach muzyki rozrywkowej z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Od końca lat 90 zaczał współpracować z Sylwestrem Kozerą i Kapelą Czerniakowską. Zagrał z nimi wiele koncertów i występował na dużej ilości festynów folklorystycznych.Od 2014 do 2021 był gitarzystą Warszawskiego Comba Tanecznego Jana Młynarskiego.


Maciej Klociński – podobnie jak bohater piosenki Juliana Tuwima pt. Abram ja ci zagram: „gdy tylko był w pieluszkach już miał zdolności w nóżkach (…) i wyrósł na fircyka, co wciąż nogami fika”, chociaż nigdy nie tańczył, to słowa tej piosenki znakomicie ilustrują jego historię. Jest dzieckiem sztuki, wyssał ją z mlekiem matki. Jego mama jest reżyserem spektakli. Wśród zdobytych nagród najcenniejszą jest otrzymana od Pani Prezydentowej M. Kaczyńskiej na Konkursie Recytatorskim w Turku.


Wojciech Ruciński – artysta muzyk grający na kontrabasie i gitarze basowej. Od 1981 roku na stałe związany z Warszawą. Znakomicie porusza się w takich gatunkach muzyki jak jazz, folk, rock i pop. Współpracował z Januszem Stokłosą począwszy od musicalu Metro, w latach 1991-1998 grał w zespole Klan. Od 2000 do 2012 w zespole Maryli Rodowicz, 2014-2020 to współpraca z Ireną Santor, a od 2016 z Natalią Sikorą. Jako członek zespołów i muzyk sesyjny koncertował na całym świecie i nagrał wiele płyt.


Adam Przybyłek – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie w klasie klarnetu, którą ukończył z wyróżnieniem i oceną celującą z instrumentu.Następnie ukończył Policealne Studium Jazzowe im. H. Majewskiego w Warszawie w klasie saksofonu.Jego zainteresowania muzyczne są bardzo szerokie i obejmują m. in. muzykę bałkańską, jazzową, klasyczną, klezmerską, retro, rozrywkową oraz warszawską.Obecnie występuje jako muzyk sesyjny, oraz w Ferajnie Jastrzębskiego.


Ludwik Skrzypek – absolwent Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Wykształcenie uzupełniał na wielu kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą (Dania, Litwa). Działalność artystyczna : współpraca z zespołem „Harmonia Viva” promowanie polskiej muzyki współczesnej, nagrania muzyki do filmów, koncerty w Polsce, Niemczech oraz Szwajcarii. Wieloletnia współpraca z Teatrem Żydowskim w Warszawie.


Weronika Mońka-Chwała – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2020 roku ukończyła studia na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa (specjalność: World Music) na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Miała przyjemność współpracować z wieloma artystami takimi jak m. in.; Andrea Bocelli, Adam Sztaba, Tomasz Szymuś, Justyna Steczkowska, Zakopower, Kuba Badach.


Barbara Bazanowa – urodzona na Ukrainie. W Dniepropietrowsku z wyróżnieniem ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną, w której zdała maturę. Potem studiowała w konserwatorium w Kijowie. Tam obroniła pracę i dostała dyplom magistra sztuki i dyrygentury orkiestr ludowych. Od 1998 roku mieszka w Warszawie. Występuje w projektach Krzesimira Dębskiego oraz Jana Młynarskiego i Warszawskiego Comba Tanecznego. Od września 2021 roku pracuje z zespołem folkowym Ferajna Jastrzębskiego.

 

Autor tekstu: Andrzej Włast

Autor muzyki: Szymon Kataszek, Zygmunt Karasiński

Magdalena Tyrała – Do Warszawy

Jest finalistką zeszłorocznej edycji Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Od tamtej pory została między innymi zwyciężczynią eliminacji krajowych i laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenek Anny German. Miała zaszczyt wystąpić w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Występowała na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu w roli finalistki Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenkobranie”. Zaczęła występować na ulicy ale i zaczęła tworzyć własną muzykę i utwory. „Do Warszawy” jest jednym z nich. Prywatnie, czynnie pracuje jako pielęgniarka, jest szczęśliwa żoną i mamą dwójki dzieci.

 

Autor tekstu: Magdalena Tyrała

Autor muzyki: Magdalena Tyrała

Girls Don’t Sweat – Bazyliszek

GIRLS DON’T SWEAT to trójka dynamicznych muzyków. Michał buduje historie na klawiszach, Ida ubiera je w słowa, a Anita dodaje im magii instrumentami perkusyjnymi. Wspólnie tworzą opowieści muzyczne z pogranicza różnych gatunków, bawiąc się dźwiękami i rytmem. Szukając wyjątkowych brzmień, zapraszają do swojego świata również innych muzyków.

 

Autor tekstu: Ida Wrona

Autor muzyki: Michał Grodzki, Ida Wrona, Anita Zawadzka

Muzykalna Rodzinka – Miasta Rytm

Mówią, że w małżeństwie dobrze mieć wspólną pasję – ich wspólną pasją jest muzyka. Przez ostatnie dwa lata nabrali rozpędu, śpiewają i grają lokalnie ze znajomymi, dla znajomych, czasem dla nieznajomych. Aranżują utwory, zdarza się, że tworzą własne. Nazwę rodzinnego zespołu wymyśliło jury Konkursu Piosenki z Ulicy, w którym, dwa lata temu, wzięli udział. Towarzyszył im wtedy 7-letni syn, Przemek. Mali synowie też lubią muzykowanie i współtworzą zespół, wspólnie z rodzicami kiedy nadarzy się taka okazja.

 

Autor tekstu: Wioletta Witkowska

Autor muzyki: Wioletta Witkowska

Janusz Kulesza – Sen o Warszawie

Janusz Kulesza, magister pedagogiki oraz doświadczony instruktor ruchowy. Od wielu lat jeden z warszawskich bardów ulicznych, zajmujący się poezją Jacka Kaczmarskiego, a także rozmaitą, muzyką przełomu XX i XXI wieku. Twórca i wykonawca własnych utworów…wielokrotnie widywany na warszawskich scenach wydarzeń poetyckich i muzycznych. Wielokrotny gość w Teatrze Ateneum, a także wykonawca poezji w filmie „Baczyński”.

 

Autor tekstu: Marek Gaszyński

Autor muzyki: Czesław Niemen

Kazimierz Wiejak – Od Bieruta do Fieldorfa

Autor przez wiele lat mieszkał przy ul. Bieruta w Warszawie, która po upadku komuny zmieniła nazwę na Fieldorfa, który był zamordowany przez… Bieruta. Sprawiedliwości stało się zadość. Piosenka nagrana na melodię „Bal na Gnojnej”.

 

Autor tekstu: Kazimierz Wiejak

Autor muzyki: Fanny Gordon

Senni Fatyganci – Syfon

Senni Fatyganci – to zespół będący towarzysko-muzycznym przedsięwzięciem osadzonym w Warszawie, zarówno przez fakt prowadzenia działalności w salach prób rozsianych po stołecznych peryferiach, jak i z racji ciągot do stylistyki przedwojennego, podwórkowego grania. Nie naśladują klasycznych warszawskich brzmień – grają swoje, proste kawałki – ale zdarza im się zbłądzić w grzesiukowe strony. Nieśpiesznym tempem tworzą repertuar nawiązujący do spraw bieżących, spraw przeszłych, a w przypływie odwagi odważają się spojrzeć w przyszłość.

 

Autor tekstu: Szymon Poteraj

Autor muzyki: Senni Fatyganci

Loro – Miasto

Rafał Skłodowski – gitarzysta samouk, bez szkoły, gram od 2006 roku z przerwami mniejszymi lub większymi. Obecnie mieszkam w Warszawie. Gatunki muzyczne jakie preferuję zależne są od stanu ducha i ciała, ale raczej nic mocniejszego niż hard rock. Komponuje, nie mam żadnego dorobku, poza kilkoma występami dla kilku osób.

 

Rafał Gadomski – absolwent warszawskiej Akademii Rocka w klasie basu Marka Chrzanowskiego; pierwsze akordy na gitarze brata łapałem w wieku lat 12, ale prawdziwą pasję do gry odkryłem dopiero, kiedy 8 lat temu postanowiłem zacząć wszystko od nowa i zamienić gitarę na bas. Od tego czasu znów zacząłem marzyć o tworzeniu muzyki i profesjonalnych występach na scenie.

 

Anita Julia Zawadzka Warszawianka Do perkusji usiadła w 2011r. Od tego czasu nie odeszła od garów. Aktualnie studentka 3go roku szkoły muzycznej II stopnia, w klasie perkusji u Piotra Pniaka. Wierna muzyce z bujającymi beatami. Hip hop, rock, funky. Na koncie ma kilkanaście projektów studyjnych oraz koncertów, min. w Brukseli na kongresie kobiet oraz w Berlinie na manifestacji w asyście policji.

 

Karolina Lipska wokalistka, autorka tekstów. Od 8 lat związana z warszawską Akademią Rocka, uczestniczka ogólnopolskich warsztatów wokalnych m.in. z Elżbietą Zapendowską I Pauliną Przybysz. Aktualnie uczennica Szkoły śpiewu i emisji głosu Konador. Warszawianka, uczestniczka kilku koncertów i projektów studyjnych. Interesuje się polskim rockiem i grungem.

 

Autor tekstu: Karolina Lipska

Autor muzyki: Loro

Wiktor Stokowski – Droga Warszawo

Wiktor Stokowski zam. w Warszawie. Multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I-go stopnia im. Stanisłąwa Moniszki w klasie fartepianu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w klasie organów.

 

W latach 2006-2009 współpracował z Mariuszem Trelińskim przy jego produkcjach w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Od 2012 roku dołączył jako kompozytor do sławnego polskiego kabaretu i teatru polityczno-literackiego „Pożar w Burdelu”. W 2017 roku był kierownikiem muzycznym gali finałowej PPA.

Były członek zespołu Administratorr oraz Maja Olenderek Ensemble, z którym wystąpił w 2013 roku podczas trasy koncertowej Żywiec Męskie Granie. Wspópracował z Teatrem Montownia (Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Stara Łaźnia w Krakowie). Kompozytor muzyki do spektakli wystawianych w: Och Teatr, Teatrze Polonia, Teatr Nowy, Teatr Warsawy, Teatr Studio, Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

BARTOSZ FIGURSKI (aktor, tancerz, choreograf) – absolwent pierwszego rocznika Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Jako aktor musicalowy i performer był związany z najważniejszym scenami w kraju, gdzie zagrał role w klasycznych tytułach najbardziej rozpoznawalnych spektakli muzycznych tj.: „Chorus Line”, „Koty”, „Taniec Wampirów” czy „Deszczowa piosenka”. Tworzy na pograniczu teatru offowego (m.in. Art Stations Foundation w Poznaniu, Teatr Chorea w Łodzi, Kabaret „Pożar w Burdelu”) i projektów komercyjnych, przechodząc od małych form i ascetycznych przestrzeni do spektakli pełnoobsadowych na dużych scenach (m.in. Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Capitol we Wrocławiu, Teatr Rozrywki w Chorzowie). W pracy skupia się na łączeniu trzech dziedzin: gry aktorskiej, śpiewu i tańca/ruchu, upodobawszy sobie teatr muzyczny jako formę totalną.

 

Fotografia: Marta Akiersztejn  

Autor tekstu: Jan Lechoń

Autor muzyki: Wiktor Stokowski

Zima w Środku Lata – Papieros na pół

Zima w Środku Lata to wspólny projekt gitarzysty Michała Szczerbca oraz wokalistki Caroline Brazavsky, który powstał. Warszawski projekt powstał spontanicznie gdy między muzykami powstało muzyczne porozumienie. Doprowadziło do stworzenia pop – rockowego albumu z polskimi tekstami i melodiami, które zostają w słuchaczu na dłużej. Michał zajął się produkcją muzyczną oraz zagrał na gitarach i instrumentach klawiszowych, natomiast Caroline napisała teksty. Utwór „Papieros na pół” traktuje o codziennym życiu zapracowanych młodych ludzi, żyjących w Warszawie. Ciężkie czasy przeplatają się tu ze spokojnymi chwilami we dwoje.

 

Autor tekstu: Michał Szczerbiec

Autor muzyki: Michał Szczerbiec

Lady Bird – Po praskiej stronie życia

Lady Bird to warszawski zespół autorski grający muzykę w stylu funk & soul & blues. Teksty metaforycznie odnoszą się do klimatów natury i relacji damsko-męskich. Zespół Lady Bird stworzyli doświadczeni muzycy znani m.in. z zespołu Blues Time i Bakuba. Jako Lady Bird mają już na koncie wydanie debiutanckiego singla Nowe Życie.

 

Wokalistka Joanna Wątor – jest również dyrygentką gospel i od wielu lat prowadzi warsztaty tej muzyki – jej korzenie słychać w mocnym soulowo brzmiącym glosie.

 

Pianista Włodek Tyl – posiadający słuch absolutny oraz doświadczenie w szerokim wachlarzu stylow muzycznych – jest kilkukrotnie klasyfikowanym w pierwszej dziesiątce najlepszych klawiszowców zestawienia Blues Top miesięcznika Twoj Blues.

 

Gitarzysta Czesław Kozłowski – autor muzyki w zespole – znany jest głównie z własnych formacji muzyki reggae a także ze składu grającego muzykę afrykańska o nazwie Bakuba, którego liderem jest Ricky Lion.

 

Autor tekstu: Joanna Wator

Autor muzyki: Joanna Wator, Czesław Kozłowski