O konkursie

„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” to konkurs na muzyczną twórczość związaną z Warszawą. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, naszą uwagę kierujemy na muzykę i piosenki, które nawiązują do Warszawy. Czekamy zarówno na interpretacje warszawskich szlagierów jak i całkowicie nową twórczość.

 

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja i wsparcie lokalnych artystów, ale dbamy również, by warszawską muzykę utrwalać na cyfrowych nośnikach i by cieszyła jak najdłużej. Od pierwszej edycji w 2021 roku wydaliśmy 27-iu wykonawców na dwóch płytach CD o łącznym nakładzie ponad 5,5 tys. bezpłatnych egzemplarzy a na naszym kanale YT dostępne są klipy z koncertu wszystkich finalistów.

 

Zorganizowaliśmy 2 koncerty z udziałem finalistów konkursu, którzy współdzielili scenę z Czesławem Mozilem, Kapelą Praską, Patrycją Markowską i Mikromusic.

 

Uczestnicy Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic poza konkursem brali udział w kilku koncertach, które organizowaliśmy na terenie Warszawy, m.in. koncert na rzecz pomocy Ukrainie czy Urodziny Pragi. Tego lata aż dziesięciu uczestników obydwu edycji NBWU wystąpi na letniej scenie Konesera.

 

Uwolnijcie swoją kreatywność! Na wasze zgłoszenia do 3. edycji konkursu NBWU czekamy od 29 maja do 5 lipca 2023 r.

Najlepsze utwory wśród zgłoszonych do konkursu, które będą nagrane w dobrej jakości mają szanse znaleźć się na płycie „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic’23”.

 

Wszystkie utwory zakwalifikowane do konkursu powalczą o nagrodę warszawskiej publiczności a laureaci zagrają  w finale na jednej scenie z popularnymi warszawskimi artystami. Koncert finałowy odbędzie się 3 września 2023, tradycyjnie na warszawskiej Pradze – Północ.

 

Czekają również nagrody finansowe. Jury przyzna nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, natomiast warszawska publiczność przyzna swoją nagrodę w drodze głosowania internetowego. Gwarantowana pula przeznaczona na nagrody to 10 000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych).

Wystarczy nagrać własny utwór i zgłosić swój udział!
Szczegóły w Regulaminie.

 

Zapraszamy zarówno solistów jak i całe zespoły, amatorów oraz profesjonalistów, bez względu na styl muzyczny. Nie ma znaczenia w jakim języku będzie wykonana piosenka, ważne, by nawiązywała do Warszawy.

 

Konkurs jest organizowany we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Organizatorzy

Patron medialny

Partnerzy