O konkursie

„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” to konkurs na muzyczną twórczość związaną z Warszawą – możliwe są kompozycje własne jak i interpretacje lub aranżacje istniejących warszawskich szlagierów.

 

Celem konkursu poza wyborem i nagrodzeniem najlepszej muzyki o Warszawie, jest przede wszystkim promocja i wsparcie lokalnych artystów. Konkurs daje warszawskim twórcom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Mniej znani artyści mają możliwość wystąpić na jednej scenie wspólnie z popularnymi muzykami związanymi z warszawską i ogólnopolską sceną muzyczną.

 

Najlepsi wystąpią w koncercie finałowym, podczas którego poznamy laureatów 2. edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic.

 

Jury przyzna nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, natomiast warszawska publiczność przyzna swoją nagrodę w drodze głosowania internetowego. Gwarantowana pula przeznaczona na nagrody to 10000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych).

 

Zapraszamy zarówno solistów jak i całe zespoły, amatorów oraz profesjonalistów, bez względu na styl muzyczny. Nie ma znaczenia w jakim języku będzie wykonana piosenka, ważne, by  nawiązywała do Warszawy.

 

Wystarczy nagrać własny utwór i zgłosić swój udział (szczegóły w regulaminie). Zgłoszenia ruszają 1 marca i potrwają do 4 maja 2022!

 

Od 8 maja do 27 maja 2022 odbędzie się internetowe głosowanie publiczności, natomiast Jury dokona wyboru finalistów do 13 maja 2022. Finał konkursu odbędzie się podczas koncertu na warszawskiej Pradze 4 czerwca 2022.

 

Tegoroczny konkurs jest drugą edycją projektu realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Praga-Północ.  W ramach projektu prezentujemy warszawskiej publiczności artystów, którzy w swej twórczości nawiązują do Warszawy a warszawskim artystom pragniemy stworzyć warunki do prezentacji swej twórczości rodzimej publiczności.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane pod adresem: konkurs@warsawtribute.pl
Termin zgłaszania utworów konkursowych 1.03.2022-04.05.2022

Organizatorzy

Patron medialny

Partnerzy