O konkursie

„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” to konkurs na muzyczną twórczość związaną z Warszawą – możliwe są kompozycje własne jak i interpretacje lub aranżacje warszawskich szlagierów.

 

Celem konkursu poza wyborem i nagrodzeniem najlepszej muzyki o Warszawie, o stołecznej klasyce lub warszawskim folklorze jest przede wszystkim promocja i wsparcie lokalnych artystów. Konkurs daje warszawskim twórcom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Mniej znani artyści mogą wystąpić na jednej scenie wspólnie z popularnymi muzykami związanymi z warszawską klasyką oraz kulturą Pragi-Północ.

 

Najlepsi wystąpią podczas koncertu finałowego 9 czerwca na Pradze-Północ.

 

Laureatów konkursu poznamy podczas koncertu finałowego, na którym finaliści wystąpią obok Kapeli Praskiej, CzessBand & Cała Praga Śpiewa oraz Praskiego.

 

Jury przyzna nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, natomiast publiczność przyzna swoją nagrodę w drodze głosowania internetowego. Gwarantowana pula przeznaczona na nagrody to 10 000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych).

 

Zapraszamy zarówno solistów jak i całe zespoły, amatorów oraz profesjonalistów, bez względu na styl muzyczny.

 

Wystarczy nagrać własny utwór i zgłosić swój udział (szczegóły w regulaminie). Zgłoszenia ruszają 15 kwietnia i potrwają do 23 maja! Od 26 maja do 6 czerwca odbędzie się internetowe głosowanie publiczności a finał konkursu odbędzie się podczas koncertu na warszawskiej Pradze 9 czerwca.

Tegoroczny konkurs jest pierwszą edycją planowanego cyklicznie projektu realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Praga-Północ.  W ramach projektu chcemy zaprezentować warszawskiej publiczności artystów, którzy w swej twórczości nawiązują do Warszawy a warszawskim artystom pragniemy stworzyć warunki do prezentacji swej twórczości rodzimej publiczności.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane pod adresem: konkurs@warsawtribute.pl
Termin zgłaszania utworów konkursowych 15.04-23.05.2021

Organizatorzy

Partnerzy

Organizatorzy

Współorganizator

Partnerzy