Podsumowanie roku 2022

Warszawski Plebiscyt Muzyczny

Laureaci

Warszawski Przebój Roku 2022

KRZYSZTOF TKACZYK – WARSZAWIAK

Śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej- obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą. Lider zespołu „Tkaczyk Trio” z którym w listopadzie 2019r . wydał swój pierwszy album płytowy pt. „Woda”. Wcześniej współtworzył duet Green Onion . Autor wielu opracowań muzycznych w polskiej wersji językowej światowych przebojów, oraz autor muzyki i interpretator wierszy poetów współczesnych. Wychowany w tradycjach folkloru warszawskiego. Od ponad 30-stu lat, w różny sposób uczestniczy w „Festiwalu Grzesiuka”- jako wykonawca, lub od kilku lat jako osoba kierująca zespołem. Piosenki starej Warszawy wykorzystuje w pracy jako terapeuta osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na Festiwalu Grzesiuka w 2019 roku grupa uczestników zajęć prowadzona przez Krzysztofa otrzymała II nagrodę, a w 2020 i 2021 roku nagrodę publiczności.

 

Wydane płyty:
„Woda” listopad 2019 r. z zespołem Tkaczyk Trio
„Żyj każdą chwilą” grudzień 2021 r. – współautorski album Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka

 

Autor tekstu: Joanna Mioduchowska
Autor muzyki: Krzysztof Tkaczyk

Warszawski Artysta/Zespół roku 2022

WIEŻA BAJZEL

Wieża Bajzel to zespół, nie projekt. Aktywnie koncertują i zdobywają coraz większą publikę.


Zespół tworzą:
Miruna Chypś – Kobyłka
Aleksandra Siemieniuk – Wawa
Katarzyna Garncarek – Wawa


Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki art. w tym zwyciężczynie Grand Prix 55.Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie(2019),gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im.Wojtka Bellona za tekst do utworu “ĄŚĆŹŃ”. Występowały w programie “Słownik polsko@polski” J.Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych.

 

Autor tekstu: Agnieszka Sieńko

Autor muzyki: Katarzyna Garncarek

Warszawski Debiut Roku 2022

Zu Blus – Warsaw

Zu Blus jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów z Warszawy. Pisze solo oraz we współpracy z muzykami poznanymi przez internet. Inspirują ją różne style muzyczne i stara się nie ograniczać do jednego brzmienia. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, a obecnie uczy się grać na perkusji. Studiuje socjologię stosowaną na UW i każdą wolną chwilę wypełnia pisaniem i nagrywaniem autorskich utworów na YouTube. Celem jej piosenek jest opowiedzenie historii, z którymi można się utożsamić.

 

Autor tekstu: Zuzanna Bolikowska, Arietta van Olphen

Autor muzyki: Zuzanna Bolikowska, Arietta van Olphen

Warszawski Szlagier wszechczasów

Czesław Niemen – Sen o Warszawie

Czesław Niemen – jeden z największych twórców polskiej muzyki w dziejach. Grał, współpracował i tworzył z wieloma wielkimi artystami, był wybitnym wokalistą, multiinstrumentalistą i kompozytorem. Stworzył ponad czasowe dzieła m.in. „Pod Papugami”, „Dziwny jest ten Świat”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Stworzony do spółki z Markiem Gaszyńskim „Sen o Warszawie” jest nieoficjalnym hymnem Warszawy a na pewno kibiców Legii i jednym z najbardziej popularnych polskich utworów muzycznych.

 

Sen o Warszawie

Tekst: Marek Gaszyński

Muzyka: Czesław Niemen