Pytania i odpowiedzi

Jury przyzna nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, natomiast nagroda publiczności zostanie wyłoniona drogą głosowania internetowego. Planowane są również wyróżnienia dla uczestników koncertu finałowego a kwota przeznaczona na wyróżnienia będzie zależna od ostatecznej ilości uczestników finału konkursu. Gwarantowana pula przeznaczona na nagrody to 10 000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych).

 

  • Nagroda Główna w wysokości 3 000,00 zł brutto,
  • Nagroda II stopnia w wysokości 2 000,00 zł brutto,
  • Nagroda III stopnia w wysokości 1 000,00 zł brutto,
  • Nagroda Publiczności w wysokości 2 000,00 zł brutto.

 

Dodatkowo finaliści zagrają na jednej scenie z Kapelą Praską, CzessBand & Cała Praga Śpiewa, Praski i Czesławem Mozilem.

By zgłoszenie było prawidłowe należy przesłać skan prawidłowo wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego, opis i zdjęcia Uczestnika oraz plik muzyczny z utworem konkursowym.

Zgłoszenie należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@warsawtribute.pl

Zgłoszenia można wysyłać od 15 kwietnia do 23 maja 2021 do godziny 23:59:59.

Pojedynczy plik muzyczny wysyłany pocztą elektroniczną może mieć maks. 10 MB. Jeśli plik jest większy niż 10 MB należy go wysłać w formie linku za pośrednictwem  WeTransfer lub MyAirBridge.

Uczestnik samodzielnie decyduje, jaki ma mieć czas zgłaszany do konkursu utwór muzyczny.

Nie. Uczestnik samodzielnie decyduje o stylu muzycznym zgłaszanego do konkursu utworu. Należy pamiętać, by zgłoszony utwór nawiązywał do Warszawy.

Nie. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 utwory konkursowe.

Tak. Konkurs nie przewiduje ograniczeń językowych w utworach konkursowych.

Zgłoszony utwór musi nawiązywać do Warszawy.

Nie. Koszty związane z przygotowaniem utworu są w 100% po stronie zgłaszającego. Organizator pokrywa koszty nagród w konkursie.

Utwór do konkursu może zgłosić wykonawca muzyki bądź w sytuacji zespołów kilkuosobowych upoważniony przez zespół jeden z członków zespołu. Należy pamiętać o prawach autorskich.

Należy wysłać minimum jedno a maksymalnie 3 zdjęcia Uczestnika. Zdjęcia powinny być w dobrej jakości pozwalającej na edycję i powiększenie. Zdjęcie/a powinno/y być wykonane w poziomie, rozdzielczość minimum 1920×1080 i w proporcjach 16:9 lub 1600×1200 w proporcjach 4×3. Wielkość zdjęcia maks. 5 MB.

Opis Uczestnika a w przypadku zespołu – opis wszystkich członków zespołu dotyczy informacji, które charakteryzują w jakiś sposób dane osoby i mogą być ciekawe z perspektywy innych osób. Można podać miejsce zamieszkania, zainteresowania, styl muzyczny, doświadczenie i dotychczasowy dorobek muzyczny. Można podać w jakich zespołach do tej pory uczestnik się udzielał. Tekst dotyczący każdego z uczestników powinien zawierać min. 200 a maks. 500 znaków ze spacjami.

Organizator będzie korzystał z tych materiałów do promocji wykonawców w ramach konkursu a także w celu stworzenia jednorodnych klipów (połączenia muzyki, zdjęcia, informacji i grafiki) potrzebnych do przeprowadzenia głosowania publiczności.

Gdy zgłoszony utwór przejdzie do następnego etapu uczestnik zostanie poinformowany o tym fakcie drogą e-mailową i/lub telefoniczną.

 

Jeśli zgłoszony utwór zdobędzie nagrodę publiczności Uczestnik otrzyma zaproszenie na koncert finałowy.

 

Jeśli zgłoszony utwór zakwalifikuje się do IV etapu czyli finału, Uczestnik otrzyma zaproszenie na koncert finałowy.

Konkurs jest kilkuetapowy:

 

I etap – Zgłoszenia Utworów Konkursowych – 15.04-23.05.2021

 

II etap:

Kwalifikacje do Konkursu Publiczności 24-25.05.2021

Kwalifikacje do Koncertu Finałowego 24.05-02.06.2021

 

III etap

Konkurs Publiczności – głosowanie online o nagrodę publiczności – 26.05 – 06.06.2021

 

IV etap

Finał Konkursu – Koncert Finałowy – 9.06.2021 w Warszawie

Finałowy koncert odbędzie się w Warszawie, w dzielnicy Praga Północ. Dokładna lokalizacja zostanie upubliczniona po wyborze lokalu.

Na wszystkie Wasze wątpliwości związane ze zgłoszeniem utworów konkursowych odpowie Rafał Rzońca – Koordynator Projektu Warsaw Tribute. Prosimy kontaktować się z nim mailowo: kontakt@warsawtribute.pl lub telefonicznie +48 728 856 747