Finaliści 3. edycji Nowych Brzmień Warszawskich Ulic

Poznaliśmy finalistów trzeciej edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic.

Jury konkursowe wybrało trójkę uczestników konkursu, którzy wystąpią w finale na jednej scenie z Clödie, Wieżą Bajzel i Krzysztofem Zalewskim.

 

Clödie została tegoroczną laureatką Konkursu Publiczności za interpretację „Snu o Warszawie” Czesława Niemena, co zgodnie z regulaminem dało możliwość występu w koncercie finałowym.

 

Wieża Bajzel to zeszłoroczne zwyciężczynie Grand Prix Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic. Nagrodę wywalczyły utworem „Warszawiocha”, która otwiera tryptyk artystek poświęcony stolicy. Drugą częścią jest „Wawa 24”, a podobno niebawem usłyszymy część trzecią!

 

Gwiazdą tegorocznego finału NBWU będzie Krzysztof Zalewski, który wraz z zespołem, w tym m.in. siostrami Pauliną i Natalią Przybysz wykona program „Zalewski śpiewa Niemena”. Warszawski koncert zamyka tegoroczną trasę artystów z repertuarem Czesława Niemena.

 

Koncert otworzy troje finalistów, którzy poza utworem konkursowym wykonają dwa dodatkowe utwory, by szerzej zaprezentować swoje umiejętności sceniczne oraz kunszt artystyczny. Na podstawie występów „na żywo” Jury dokona decyzji o ostatecznej kolejności na podium tegorocznego konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic.

 

Tegoroczni finaliści to Anka Szamanka, Figger & Maja Laura oraz zespół NePalTyle.

 

Jury podjęło decyzję o przyznaniu większej liczby wyróżnień niż pierwotnie planowano.

 

Laureatami wyróżnień zostali, w kolejności alfabetycznej:

 

  • ADYENA – za utwór „Selfie ze stolicy” 
  • Gold Cobra – za utwór „Bródno” 
  • Hard Staff – za utwór „Już Trudno Będzie Spać”
  • Highflyers – za utwór „Zadyszka”
  • Joanna Mioduchowska – za utwór „W moim wielkim mieście”
  • Kołdra – za utwór „Korpollada”
  • Stalowa – za utwór „Kawałek bruku wystarczy”
  • Stolica – za utwór „Na kolana”

 

Wyróżnienia Jury tegorocznej edycji Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic zostaną wręczone przedstawicielom wyróżnionych uczestników konkursu w trakcie finału na warszawskiej Pradze.

 

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych było ok. 70 utworów na różnym poziomie artystycznym, technicznym i bardzo zróżnicowanych stylistycznie.  Poziom konkursu jest bardzo wysoki i w związku z tym wybór był bardzo trudny. Jako współorganizatorom jest nam przykro, że nie możemy zaprosić do finału większej grupy artystów, ale zapewne uda nam się wydać więcej utworów konkursowych w formie składanki CD. Niebawem poinformujemy o utworach, które na przełomie roku planujemy wydać z praskim Wydziałem Kultury. 

 

Konkurs organizowany we współpracy z Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

 

Partnerzy:

Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa;

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego;

Galeria Wileńska;

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS;

Trans-Form;

52132100.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także