Finaliści

Znamy już finalistów konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic 2022! Poznaj wykonawców, którzy zaprezentują się podczas finałowego koncertu 4 czerwca na warszawskiej Pradze. 

emejsing – Warszawski kąt

Grupa wokalna emejsing to magiczna subtelność dźwięków ukryta w wokalach Ady, Beaty, Martyny, Kasi, Sylwi, Zuzy, Agi i Moniki.
Zawodowo na co dzień związane z różnymi profesjami, w wolnym czasie szlifują swoją pasję do muzyki pod skrzydłami Moniki Doris Janasz, dyrygentki i dobrego ducha budzącego kreatywność w tworzeniu emejsing autorskich aranżacji.

 

„Warszawski kąt” to nasz autorski debiut.

 

Pisząc o Warszawie, myślimy o tych, którzy tę Warszawę tworzą.
Są to ci, „z dziada pradziada”, którzy Warszawy bronili, ale także ci, którzy pięćdziesiąt czy pięć lat temu, przyjechali tu ze swoimi nadziejami, ambicjami i zostają, każdego dnia tworząc niezwykle zróżnicowany charakter tego miasta. Dzielą się następnie swoją otwartością na „różne kolory”, łapią kolejne szanse na rozwój – swój a tym samym całego miasta.
Budują swój kąt.


Od niedawna mamy także nowych warszawskich Przybyszów, oni także mają tu swoje miejsce. Taką właśnie Warszawę widzimy: otwartą, akceptującą, dającą możliwości, gdzie każdy może znaleźć swój kąt.

 

Autor tekstu: Martyna Więckowska

Autor muzyki: Martyna Więckowska, Monika Doris Janasz

Senni Fatyganci – Syfon

Senni Fatyganci – to zespół będący towarzysko-muzycznym przedsięwzięciem osadzonym w Warszawie, zarówno przez fakt prowadzenia działalności w salach prób rozsianych po stołecznych peryferiach, jak i z racji ciągot do stylistyki przedwojennego, podwórkowego grania. Nie naśladują klasycznych warszawskich brzmień – grają swoje, proste kawałki – ale zdarza im się zbłądzić w grzesiukowe strony. Nieśpiesznym tempem tworzą repertuar nawiązujący do spraw bieżących, spraw przeszłych, a w przypływie odwagi odważają się spojrzeć w przyszłość.

 

Autor tekstu: Szymon Poteraj

Autor muzyki: Senni Fatyganci

Wieża Bajzel – Warszawiocha

Wieża Bajzel to zespół, nie projekt. Aktywnie koncertują i zdobywają coraz większą publikę.


Zespół tworzą:
Miruna Chypś – Kobyłka
Aleksandra Siemieniuk – Wawa
Katarzyna Garncarek – Wawa


Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki art. w tym zwyciężczynie Grand Prix 55.Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie(2019),gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im.Wojtka Bellona za tekst do utworu “ĄŚĆŹŃ”. Występowały w programie “Słownik polsko@polski” J.Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych.

 

Autor tekstu: Agnieszka Sieńko

Autor muzyki: Katarzyna Garncarek

Girls Don’t Sweat – Bazyliszek

GIRLS DON’T SWEAT to trójka dynamicznych muzyków. Michał buduje historie na klawiszach, Ida ubiera je w słowa, a Anita dodaje im magii instrumentami perkusyjnymi. Wspólnie tworzą opowieści muzyczne z pogranicza różnych gatunków, bawiąc się dźwiękami i rytmem. Szukając wyjątkowych brzmień, zapraszają do swojego świata również innych muzyków.

 

Autor tekstu: Ida Wrona

Autor muzyki: Michał Grodzki, Ida Wrona, Anita Zawadzka

Krzysztof Tkaczyk – Warszawiak

Śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej- obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą. Lider zespołu „Tkaczyk Trio” z którym w listopadzie 2019r . wydał swój pierwszy album płytowy pt. „Woda”. Wcześniej współtworzył duet Green Onion . Autor wielu opracowań muzycznych w polskiej wersji językowej światowych przebojów, oraz autor muzyki i interpretator wierszy poetów współczesnych. Wychowany w tradycjach folkloru warszawskiego. Od ponad 30-stu lat, w różny sposób uczestniczy w „Festiwalu Grzesiuka”- jako wykonawca, lub od kilku lat jako osoba kierująca zespołem. Piosenki starej Warszawy wykorzystuje w pracy jako terapeuta osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na Festiwalu Grzesiuka w 2019 roku grupa uczestników zajęć prowadzona przez Krzysztofa otrzymała II nagrodę, a w 2020 i 2021 roku nagrodę publiczności.

 

Wydane płyty:
„Woda” listopad 2019 r. z zespołem Tkaczyk Trio
„Żyj każdą chwilą” grudzień 2021 r. – współautorski album Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka

 

Autor tekstu: Joanna Mioduchowska
Autor muzyki: Krzysztof Tkaczyk

Cold War – Zimna Warszawa [akustycznie]

Historia zespołu sięga 1983 roku, kiedy to trzech pierwszoklasistów Technikum Budowy Dróg i Mostów Kołowych w Warszawie: Piotr Zajdel, Andrzej Waszkiewicz oraz Miłosz Dzienisiewicz postanowiło założyć zespół rockowy. Pierwsze autorskie kompozycje tria ADVOCAT DIABŁA odbywały się w domach muzyków… W 2019 roku, po kilku latach przerwy COLD WAR powrócił zarówno do studia, jak i na scenę.


W Operator Studio Rafała Rogulskiego w mieście Wołomin powstał najnowszy, premierowy materiał zespołu: „Zimna Warszawa”.
Powrót COLD WAR po latach spotkał się dużym zainteresowaniem fanów, którzy przybyli na pierwszy po latach koncert zespołu w stolicy rocka, czyli w jarocińskim Spichlerzu Rocka 21 grudnia 2019 roku. Nowe piosenki COLD WAR można również usłyszeć obecnie w polskich, jak również zagranicznych stacjach radiowych.


Album: „Zimna Warszawa” ukazał się 16 września 2020 roku na wszystkich liczących się na świecie serwisach streamingowych, nakładem wytworni MTJ. Piosenki z tej płyty gościły i grane są nadal w polskich i zagranicznych stacjach radiowych.

 

COLD WAR gra obecnie w składzie:
Piotr Zajdel – gitara, śpiew
Rafał Rogulski – gitara
Paweł Wolski-Rzewuski – bass
Tomasz Sembrat – perkusja

 

Biografia COLD WAR:
https://www.mtj.pl/artysta/cold-war

 

DYSKOGRAFIA:
WOLOMIN OK – POLTON – 1990
Reedycje – Boogie – ZAY RECORDS – 1996
Boogie Boogie – ZAY RECORDS – 1997
Dramentbeis 1999 – Selles Records – 1999
Autobana – MTJ Agencja Artystyczna – 2002
Zimna Warszawa – MTJ Agencja Artystyczna – 2021

 

Autor tekstu: Piotr Zajdel

Autor muzyki: Piotr Zajdel, Rafał Rogulski

Muzykalna Rodzinka – Miasta Rytm

Mówią, że w małżeństwie dobrze mieć wspólną pasję – ich wspólną pasją jest muzyka. Przez ostatnie dwa lata nabrali rozpędu, śpiewają i grają lokalnie ze znajomymi, dla znajomych, czasem dla nieznajomych. Aranżują utwory, zdarza się, że tworzą własne. Nazwę rodzinnego zespołu wymyśliło jury Konkursu Piosenki z Ulicy, w którym, dwa lata temu, wzięli udział. Towarzyszył im wtedy 7-letni syn, Przemek. Mali synowie też lubią muzykowanie i współtworzą zespół, wspólnie z rodzicami kiedy nadarzy się taka okazja.

 

Autor tekstu: Wioletta Witkowska

Autor muzyki: Wioletta Witkowska

Kuba Zaborski – Niepotrzebny

Utwór nawiązuje do życia w dużym mieście, a także o samotności z nim związanej. 2 lata temu autor przeniósł się do Warszawy, gdzie poczuł przede wszystkim ogrom miasta, szybkość życia, wiele instant relacji, które tak szybko jak się pojawiły, tak się skończyły. Wcześniej toczył życie o wiele spokojniejsze a w tym całym warszawskim pędzie człowiek czuje się „Niepotrzebny”.

 

Autor tekstu: Jakub Gaber-Zaborski

Autor muzyki: Jakub Gaber-Zaborski