Finaliści

Clödie – Sen o Warszawie

Clödie swoją działalność artystyczną rozpoczęła w 2013r. To artystka obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem.

 

Uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland. Początek popularności Clödie to Singiel „GO!” – entuzjastycznie przyjęta przez fanów propozycja zgłoszona do Krajowych Eliminacji Konkursu Eurowizji w 2018r. Artystka zasłynęła z akustycznej wersji utworu Zombie – The Cranberries, który został opublikowany w lipcu 2018 r dzisiaj ma już ponad 35 mln wyświetleń na YouTube i tysiące pochlebnych komentarzy z całego Świata.

 

tekst: Marek Gaszyński

muzyka: Czesław Niemen

 

Skład zespołu:

Clödie – Klaudia Trzepizur

Olaf Olszewski

Mateusz Królica

Jacek Czekaj

Figger & Maja Laura - Róże

Maja Laura Jaryczewska (1999) to utalentowana pianistka i kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów i producentka. Studiowała m.in. u Włodzimierza Nahornego, Sławka Jaskułke i Pawła Mykietyna. Była członkinią zespołu Ścianka. Jest córką współzałożyciela grupy rockowej Oddział Zamknięty. Prowadzi własne studio produkcji muzycznej oraz wydawnictwo fonograficzne Maja Laura Records. Zaangażowana jest także w działalność dobroczynną – do niedawna Prezeska Fundacji Efektywny Altruizm, będącej częścią do międzynarodowego ruchu społecznego Effective Altruism. Inicjatorka projektu “Więcej Dobra”, platformy internetowej, która pozwala na przekazywanie darowizn na rzecz najskuteczniejszych organizacji dobroczynnych na świecie. Otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, m.in. chorobie dwubiegunowej i uzależnieniach, by wpływać na stygmatyzację osób cierpiących na podobne zaburzenia.

 

W 2022 roku wydała pierwszą płytę „Bardo”, którą krytycy uznali za alternatywny debiut roku. Będąc pewna swoich oczekiwań wobec muzyki, którą tworzy zdecydowała się na założenie własnej – Maja Laura Records. Obecnie pracuje m.in. nad projektem “Monk, My Dear” (autorskie aranżacje kompozycji legendy jazzu Theloniousa Monka), którego premiera odbędzie się w sierpniu 2023 r. na Dziedzińcu Kultury w Warszawie. Na jesieni 2023 r. będzie miał swoją premierę również duet producencko-wokalny “Figger & Maja Laura” (pop, alternatywa).

 

Andrzej Figger (1995) twórca dźwięków, zakochany w muzyce od zawsze. To właśnie przez nią oddycha i żyje! Od trzech lat zajmuje się produkcją muzyczną, komponowaniem, pisaniem tekstów i śpiewaniem. Przez te lata, dzięki szkole Music Laboratory i pomocy takich nauczycieli jak Michał Wasilewski z zespołu XxanaxX, zgromadził bezcenną wiedzę i doświadczenie, które przekłada na emocjonalne melodie i teksty. W zeszłym roku nawiązał współpracę z Mają Laurą, a wspólna EPka nosząca nazwę „Warszawskie Ulice” będzie jego pierwszym muzycznym dzieckiem.

 

tekst: Figger & Maja Laura

muzyka: Figger & Maja Laura

Anka Szamanka – Rejs

Anna Jastrzębska, ma 26 lat i pochodzi z Warszawy. Ukończyła studia wokalno – aktorskie na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Obecnie pracuje nad swoim autorskim muzycznym repertuarem oraz spektaklem muzycznym w nurcie piosenki aktorskiej. Niedawno została laureatką konkursu twórczości Romana Kołakowskiego, w którym zdobyła Grand Prix. W 2018 r. zdobyła wyróżnienie oraz 1. nagrodę dziennikarzy w konkursie Pamiętajmy o Osieckiej.

 

tekst: Anna Jastrzębska

muzyka: Anna Jastrzębska, Paweł Jastrzębski

NepalTYLE – Łza zła

Zespół hip hopowy ukształtowany w Dobre Flow Records pod okiem Fundacji Twoja Pasja. Początkowo była to forma terapii/ socjalizacji twórczej – projekt PGRU TEAM. Teraz Czarodziej, Łęcki, Zjawa , Vera Icon oraz Dj Scyb tworzą skład, który w poezji i wyjątkowym flow na bicie odnalazł swoją przestrzeń do dzielenia się wiedzą, obserwacjami, wrażliwością i słowem. Zespół jest międzypokoleniowy, cały czas się rozwija pracując nad drugim krążkiem w pełni autorskim.

 

zespół: Cezary Mrowiec, Kacper Trauc, Kacper Łęcki, Anna Szmid, Sebastian Cybulski/DJ SCYB

 

tekst: Cezary Mrowiec, Kacper Trauc, Kacper Łęcki, Anna Szmid

muzyka: Kacper Łęcki