Poznańskie korzenie w warszawskiej sztuce

Klip do utworu wygląda jak wycięte sceny z ekranizacji jakiejś łotrzykowskiej warszawskiej powieści.

Warszawa od zawsze była eklektyczna. Przede wszystkim ze względu na kalejdoskop mieszkających tu wszelkich nacji na przestrzeni lat. Ta mieszanka oczywiście zaowocowała naleciałościami z innych kultur. Aby poczuć moc tej fuzji, polecamy iście warszawski utwór „Tingel Tangel” z albumu „Szemrany” grupy KOLI.

To właśnie idealny przykład jak kolorowa jest warszawska sztuka. Koli to grupa o poznańskich korzeniach, więc po prostu wypada stwierdzić, że to Warszawa jest pełna barw. Utwór ten utrzymany w konwencji klasycznego rapu czerpie na przykład z klasycznego tanga warszawskiego o Stachu, twórczości Grzesiuka i nawiązuje do filmu Vabank, który został oparty na życiorysie legendarnego warszawskiego kasiarza Szpicbródki.

 

Generalnym spoiwem warszawskiego pierwiastka jest fakt, że członkowie grupy Koli założyli grupę Lao Che, która jako tematykę swojego drugiego albumu wybrała Powstanie Warszawskie. Resztę warszawskich smaczków w piosence, jak i na całej płycie, pozostawiamy Państwu do wytropienia.

Zdjęcie z materiałów prasowych zespołu.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także