Warszawska Muzyka żyje!

Paradoksalnie pandemia służy sztuce. W Warszawie mimo wyhamowania showbizu powstaje dobra muzyka i teksty odnoszące się do aktualnej sytuacji.

Ten Typ Mes w swoim singlu „Only in Warsaw” zaprasza na spacer po swoim mieście. Sentymentalnie chwali się swoim miastem i okazuje wdzięczność rodzicielce. Utwór w klimacie hip hop podany w tanecznym stylu i z wpadającym w ucho refrenem. Raz posłuchasz i nucisz przez resztę dnia… only in Warsaw, only in Warsaw.

 

W całkowicie innym duchu wypowiada się Michał Matczak w kontynuacji „Patointeligencji”, czyli „Patoreakcji”. Numer raczej wszystkim znany i wiadomo, że nie wszystko nadaje się do cytowania. Przyznać trzeba, Mata, mimo że wygląda niepozornie, to charakterny facet.

 

Podobnie DonGuralEsko, który w „Dedykuj kit” spacerując po stolicy daje upust emocjom. Znany raper wprost i bez ogródek odnosi się do tego co się wyprawia w dzisiejszym świecie.

 

Paradoksalnie pandemia służy sztuce muzycznej. Mimo wyhamowania showbizu, braku dużych koncertów i festiwali w zaciszach mieszkań i studiów tworzy się sztuka. Zdajemy sobie sprawy, że dobrej muzyki w Warszawie jest bardzo dużo, ale często nie jest znana szerszej publiczności. To może się zmienić.

 

Jeśli komponujesz, grasz covery, rymujesz, śpiewasz o Warszawie zgłoś swój utwór do konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”.

 

Finaliści konkursu wystąpią na jednej scenie z Czesławem Mozilem, Kapelą praską, CzessBand & Cała Praga Śpiewa oraz z Praskim. Koncert finałowy będzie również transmitowany online. Zachęcamy warszawskich artystów do udziału w konkursie i pochwalenia się swoją twórczością

 

Na utwory konkursowe czekamy do 23 maja 2021.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także