Czwarta edycja konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic!

Przyjmujemy zgłoszenia do 4. edycji konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”.

W konkursie tradycyjnie oczekujemy na muzykę i piosenki, które nawiązują do Warszawy – ważne dla nas są zarówno interpretacje warszawskich szlagierów jak i twórczość własna. W ciągu trzech lat realizacji konkursu otrzymaliśmy ponad 150 utworów a większość z nich jest dostępna na kanale YT Warsaw Tribute w formie playlist.

 

Związek z Warszawą w zgłaszanych utworach może mieć przeróżny charakter – Warszawa czasami występuje w pierwszej osobie, czasami jako legendarna postać rzeczywista lub fikcyjna, jako Wisła czy jako jedna ze stołecznych dzielnic. Istnieje duża swoboda interpretacji jednak najważniejsze, by utwór zawierał formę warszawskości, którą uczestnik powinien uargumentować, jeśli nie wynika to bezpośrednio z nazwy lub tekstu.

 

Przede wszystkim zależy nam na promocji i wsparciu lokalnych artystów, którzy tworzą w swoich magicznych studiach muzycznych – w mieszkaniach, garażach, domach kultury, ale i na warszawskich skwerach i ulicach. Uczestnicy konkursu mają szanse wystąpić na dużej scenie u boku renomowanych artystów a także otrzymać nagrodę finansową.

 

Laureatami Grand Prix pierwszych edycji Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic są Justyna Jary & Alegancka Kapela, Wieża Bajzel oraz duet Figger & Maja Laura a wielu innych artystów otrzymało wyróżnienia. Finaliści konkursu dotychczas występowali na jednej scenie z Czesławem Mozilem, Patrycją Markowską, Natalią Przybysz, Pauliną Przybysz i Krzysztofem Zalewskim.

 

Początkowo jednodniowe wydarzenie od zeszłego roku ma charakter dwudniowego festiwalu. Tegoroczny koncert finałowy uświetni Kazik Staszewski z zespołem a headlinerem drugiego dnia będzie legendarny, stołeczny skład hiphopowy Molesta. Festiwal odbędzie się na parkingu za Urzędem Dzielnicy Praga – Północ przy ul. Kłopotowskiego 15 z wejściem od ul. Sierakowskiego.

 

Pierwszego dnia (sobota, 14.09.2024) skupimy się na rozstrzygnięciu konkursu NBWU a poza finalistami tuż przed Kazikiem jako bezpośredni support wystąpią zeszłoroczni zwycięzcy – wspomniani wcześniej Figger & Maja Laura. Każdego roku headlinera supportuje zwycięzca NBWU z ostatniej edycji – to taka nasza świecka tradycja.

 

Drugi dzień warszawskiego festiwalu (niedziela, 15.09.2024) będzie poświęcony kulturze i muzyce warszawskiego hip hopu. Imprezę tego dnia poprowadzi C.N.E. i nie zabraknie niespodzianek. W tegorocznej edycji NBWU jest szansa, że poza głównym konkursem, spośród zgłoszonych utworów w stylistyce hip hop wyróżniony uczestnik wystąpi na jednej scenie z Molestą.

 

Zakwalifikowane do konkursu utwory będą rywalizowały o nagrodę warszawskiej publiczności oraz o 3 miejsca, które również gwarantują występ w finałowym koncercie. Gwarantowana pula przeznaczona na nagrody finansowe to 10 000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych).

 

Zgłoszenia do konkursu startują 28.06 i potrwają do 04.08.2024.

 

Konkurs jest organizowany we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

 

INSTRUKCJA ZGŁOSZENIA PIOSENKI DO KONKURSU:
 1. Zapoznaj się z Regulaminem.

 

 1. Pobierz i wydrukuj formularz zgłoszeniowy.

 

 1. Wypełniony formularz zgłoszeniowy podpisz i zeskanuj (w przypadku zespołów należy pamiętać o upoważnieniu zgłaszającego przez pozostałych członków zespołu).

 

 1. Przygotuj opis uczestnika (w przypadku zespołu będzie to opis wszystkich osób w zespole). Tekst dotyczący każdego z uczestników powinien zawierać min. 200 a maks. 500 znaków ze spacjami.

 

 1. Przygotuj zdjęcie/a uczestnika. Maksymalnie można przesłać 3 zdjęcia. Zdjęcie/a powinno/y być wykonane w poziomie, rozdzielczości minimum 1920×1080 i w proporcjach 16:9 lub 1600×1200 w proporcjach 4×3. Wielkość zdjęcia maks. 5 MB.

 

 1. Przygotuj plik muzyczny z utworem konkursowym w możliwie najlepszej jakości (maks. 3 utwory). Pojedynczy plik muzyczny wysyłany pocztą elektroniczną może mieć maks. 10 MB. Jeśli plik jest większy należy go wysłać w formie linku za pośrednictwem WeTransfer lub MyAirBridge.

 

 1. Przygotuj tekst piosenki.

 

 1. Wyślij pocztą elektroniczną na adres konkurs@warsawtribute.pl:

 

  • skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego
  • opis i zdjęcia uczestnika
  • plik muzyczny do 10 MB lub link do pliku powyżej 10 MB
  • tekst piosenki
  • rider techniczny Wykonawcy

 

 1. Po zakwalifikowaniu do kolejnego etapu otrzymasz informację drogą e-mailową i/lub telefoniczną.

 

 1. W razie wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontakt z nami. Na wszystkie Wasze wątpliwości związane ze zgłoszeniem utworów konkursowych odpowie Rafał Rzońca – Koordynator Projektu Warsaw Tribute: kontakt@warsawtribute.pl lub +48 600 480 840.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także