Druga edycja Warszawskiego Plebiscytu Muzycznego

Warszawski Plebiscyt Muzyczny rusza ponownie! – podsumujmy muzycznie rok 2022.

Premierowy Plebiscyt w 2021 roku zdominował „Sen o Warszawie”. Oryginalna wersja z muzyką Czesława Niemena została okrzyknięta Warszawskim Szlagierem Wszech Czasów, a electro-popowy cover Justyny Jary internauci uznali za Warszawski Przebój Roku 2021. Co więcej, Justyna Jary została okrzyknięta Warszawską Artystką Roku 2021, a za Debiut Roku Warszawiacy uznali Szymona Żurawskiego, który w tamtym okresie występował pod pseudonimem „szymonmówi”.

 

Szymon Żurawski w 2021 roku wydał album „Coś się zepsuło”, z którego pochodzi utwór „Bródno” nagrodzony także w konkursie Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic ’21. Laureatką tego konkursu została również Justyna Jary, która poza nowoczesną muzyką, wraz z Alegancką Kapelą, interpretuje warszawską rzeczywistość w stylu retro. Z informacji od Justyny wiemy, że aktualnie pracuje w atmosferze praskiego folkloru i wiosną ma się pojawić jej nowy album. Trzymamy kciuki za wyróżnionych artystów i mamy nadzieję, że to grono będzie się sukcesywnie powiększało. 

 

Ponownie podsumujemy muzycznie kończący się 2022 rok – w drugiej edycji Warszawskiego Plebiscytu Muzycznego. W zeszłym roku do plebiscytu zgłoszonych zostało niespełna 30 utworów oraz ponad 30 wykonawców. Mamy nadzieję poprawić ten wynik w tegorocznej edycji.

 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do Plebiscytu w 4 kategoriach:

  • Warszawski Przebój Roku 
  • Warszawski Artysta/Zespół roku 
  • Warszawski Debiut Roku 
  • Warszawski Szlagier wszechczasów

 

Na zgłoszenia czekamy do 03.01.2023 pod adresem kontakt@warsawtribute.pl oraz w komentarzach pod konkursowym postem na https://www.facebook.com/WWATribute . Ważne, by zgłoszony artysta bądź utwór nawiązywał w swej treści do Warszawy.

 

Dla najaktywniejszych i najbardziej kreatywnych uczestników Plebiscytu przewidziane są prezenty w postaci płyt z warszawską muzyką oraz vouchery do warszawskich lokali „Pyzy, flaki gorące!”.

 

Laureatów drugiej edycji Warszawskiego Plebiscytu Muzycznego wybierzemy w głosowaniu internetowym w dniach 10-31.01.2023 na stronie https://warsawtribute.pl/plebiscyt-2022.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także