Nagroda publiczności konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”

Spośród 37 utworów stołeczna publiczność wybrała ten jeden z Warszawą w tle.

O nagrodę finansową w kwocie 2000 zł rywalizowało 37 artystów. Od 25 maja do 6 czerwca w głosowaniu na stronie www.warsawtribute.pl oddano ponad 3500 głosów. W czołówce było ciasno i do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto 9 czerwca w Klubie Kultura Wysoka obierze nagrodę finansową warszawskiej i jak się okazało nie tylko warszawskiej publiczności.

 

Ostatecznie zwyciężyła Adrianna Bednarska-Hałasa z utworem „Labirynty pod Centralnym”.

 

Zwycięskie „Labirynty…”  to jeden z pierwszych autorskich utworów, którymi artystka młodego pokolenia podzieliła się ze światem. Mimo, że muzyką pasjonuje się od dawna, dotychczas większość piosenek Adrianny nieśmiało trafiało do szuflady. Nie ma wątpliwości, że laureatką publiczności konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” został muzyk – panna Adrianna gra na pianinie, a także śpiewa w zespole wokalnym Voice Impact. Jest rodowitą Warszawianką i zdarza się jej gubić w przejściu podziemnym przy Dworcu Centralnym, co stało się inspiracją do “Labiryntów pod Centralnym”. Jak się okazuje zagubienie może przynieść bardzo ciekawe rozstrzygnięcia.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie – zgłosiliście Państwo bardzo ciekawą i obiecującą muzykę zarówno własną jak i interpretację warszawskich szlagierów. Możemy być spokojni o brzmienie warszawskich ulic – jest potężne, a o tym jak bardzo może świadczyć trud wyboru zarówno dla Jury jak i publiczności.  Laureatce nagrody publiczności serdecznie gratulujemy a nagrodę przekażemy w Kulturze Wysokiej na warszawskiej Pradze, 9 czerwca.

 

Nie możemy doczekać się środowego koncertu z udziałem finalistów konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”, a co ciekawe w tym gronie również jest Adrianna Bednarska – Hałasa.

 

Przypominamy, że startujemy o 18:00, a transmisja online będzie dostępna na FB Dzielnicy Praga Północ. Niebawem podzielimy się linkiem do koncertu.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także