Finaliści konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic

Wiemy, kto 9 czerwca wystąpi obok Kapeli Praskiej, PRASKI’ego, Czessband & Cała Praga Śpiewa, Luizy Ganczarskiej i Czesława Mozila.
Do konkursu spośród 54 zgłoszeń zakwalifikowało się 45 utworów wykonanych przez 37 artystów. Wśród zgłoszeń znalazły się interpretacje znanych szlagierów warszawskich takich jak Sen o Warszawie czy Bal na Gnojnej, ale również wiele ciekawej twórczości własnej w bardzo różnej stylistyce. Właściwie każdy kto lubi muzykę mógł odnaleźć coś dla siebie.

Jury, które tworzą artyści, samorządowcy i ludzie, którzy na co dzień zajmują się organizacją wydarzeń kulturalnych nie miało zatem łatwego zadania. Chciałoby się zaprosić na finał większość uczestników, ale jak mówi stare porzekadło sztuka nie zna litości i decyzję trzeba było podjąć. Zdecydowano, że na scenie Klubu Kultura Wysoka w ramach finału konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic obejrzymy osiem iście warszawskich utworów.

Wystąpią (w kolejności alfabetycznej):
Adrianna Bednarska-Hałasa – Labirynty pod Centralnym
Alegancka Kapela – Stasiek i Julia
Aro Gantzki Arek Krupa – Kto zaiwanił mi rotundę
Bert Gra – Zegar tyka
Justyna Jary – Sen o Warszawie
Magdalena Tyrała – Być Może
szymonmówi – Grochów
Teściowa Śpiewa – Wars i Sawa


Wspomniana ósemka będzie rywalizować na tej samej scenie o grand prix premierowej odsłony konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Finalistom gratulujemy a pozostałym, uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia. Otrzymaliśmy wiele bardzo dobrej, warszawskiej muzyki za co jesteśmy wdzięczni i pełni szacunku.

Koncert finałowy będzie stream’owany na FB i YT Urzędu Dzielnicy Praga Północ a jeśli nic się nie zmieni będzie szansa zaprosić również publiczność. Niebawem damy znać jak będzie można uzyskać wejściówkę na finałowy koncert.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także