Oddajemy głos Szanownej Publiczności!

W rękach Publiczności jest decyzja, które Nowe Warszawskie Brzmienia otrzymają nagrodę.

Ostatnie dni są bardzo pracowite, zarówno dla Jury jak i Organizatora, ale czego się nie robi dla warszawskich brzmień!

 

Podjęcie decyzji co prawda nie było łatwe, ale udało się i wybraliśmy utwory, które zakwalifikowały się do konkursu! Jednym z warunków był związek zgłoszonych utworów z Warszawą i na tym etapie to było jedno z głównych kryteriów oceny.

 

Dziś startuje głosowanie o Nagrodę Publiczności a rywalizują o nią 32 utwory. Trudno opisać zgłoszone prace, bo są bardzo zróżnicowane – otrzymaliśmy kilka ciekawych prac instrumentalnych, jest utwór anglojęzyczny, przeważają kompozycje własne, ale są również interpretacje istniejących szlagierów warszawskich i poezji.

 

Warto podkreślić, że artyści, którzy zgłosili więcej niż jeden utwór zdecydowali się na poddanie głosowaniu publiczności jednej swojej pracy natomiast Jury ocenia wszystkie nadesłane utwory.

 

Utwory, biorące udział w głosowaniu publiczności znajdziecie tutaj: ZAGŁOSUJ.

 

Kolejność w jakiej znajdują się utwory jest zgodna z kolejnością napływania zgłoszeń do konkursu. W głosowaniu publiczności może wziąć udział każdy bez względu na miejsce pobytu. Ważne, że z jednego adresu e-mail można oddać tylko jeden głos na jeden utwór i tylko jednorazowo. Powielane głosy z jednego adresu e-mail nie będą uwzględnione.

 

Głosowanie publiczności będzie trwało do 27 maja 2022 do godziny 23:59. Wykonawca utworu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę finansową oraz wystąpi podczas koncertu finałowego. Podczas finału ulubieniec publiczności odbierze nagrodę wraz ze specjalnie na tę okazję przygotowaną statuetką. Koncert odbędzie się 4 czerwca na placu Zajezdni Stalowej (ul. Stalowa 77) a gwiazdami wieczoru będą Alegancka Kapela, Micromusic oraz Patrycja Markowska.

 

Do 13 maja 2022 Jury podejmie decyzję o finalistach konkursu, którzy zaprezentują swoje utwory podczas w/w koncertu, w trakcie którego finaliści będą rywalizować o Grand Prix Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic 2022. Dla przypomnienia w pierwszej edycji konkursu Grand Prix wywalczyła Alegancka Kapela z utworem Stasiek i Julia. Zobacz ich finałowy występ: TUTAJ.

 

Na naszym kanale na YouTubie znajdziecie wszystkie utwory zakwalifikowane do konkursu: ZOBACZ.

 

Zachęcamy do śledzenia przebiegu konkursu w naszych social mediach oraz do dzielenia się warszawską muzyką wśród najbliższych.

 

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także