Wspominamy Piknik RetroWarszawa

Tydzień temu odbył się Piknik RetroWarszawa.

Na parkingu za Urzędem Dzielnicy Praga – Północ wystąpili dla Państwa przedstawiciele retro kultury muzycznej Kapela Sztajer, Justyna Jary & Alegancka Kapela, Maciejowa Kapela oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna

 

Przenieśliśmy się w czasie dzięki technologii VR i niektórzy zabrali ze sobą dowody tej podróży w postaci zdjęć. Można było kupić co nieco na wyprzedaży staroci, obejrzeć stare auta popatrzeć na piękne i modne postacie sprzed wojny. Najmłodsi mieli frajdę przy przeskalowanych szachach i na dmuchanym placu zabaw, z pokazami baniek, pomalowanymi buźkami, popcornem i watą cukrową. Uzdolnieni muzycznie wzięli udział w pisaniu piosenki z Justyna Jary i zaśpiewali ja wspólnie na scenie!  Była wystawa artystyczna lokalnych artystów, streetartowe warsztaty, zabawa sitodrukiem, dłubanie w glinie, malowanie ceramiki a nawet rysowanie komiksów. Quiz warszawsko-muzyczny przysporzył sporo kłopotu co niektórym, ale i dał dużo frajdy. Oj działo się bardzo dużo, niech żałuje ten kto nie był a tym, którzy się z nami bawili dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

 

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować organizatorom Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Narodowe Centrum Kultury za fantastyczną organizację retro wydarzenia i wspaniałą współpracę.

 

Dziękujemy również partnerowi Stacja Praga.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jeśli podobał Ci się ten wpis – podziel się nim ze znajomymi.

Być może zainteresuje Cię także